Ostrowska Gra MiejskaW 100 minut dookoła Ostrowi

Ostrów Mazowiecka planszą do gry?

Strzelanie z paintballa w centrum miasta? Zakłopotana Księżna Anna Mazowiecka szukająca swojego pierścionka w Grodzie? To wszystko działo się 15  maja, gdy nasze miasto stało się planszą do gry. 

W grze wzięło udział osiem czteroosobowych drużyn. Na początku wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami. Na każdym z nich czekało zadanie do wykonania. Było ich osiem i wszystkie drużyny musiały wykonać je w określonej kolejności.

Należało wykazać się znajomością historii miasta i osób związanych z Ostrowią. Niezbędny był również spryt przy skakaniu w workach i noszeniu wody w wiaderkach. Trzeba było znaleźć zaginiony pierścionek za pomocą wykrywacza metalu i strzelać z pistoletu do paintballa.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy wykazali się olbrzymim zmobilizowaniem i różnica punktowa w peletonie była minimalna. Wygrała drużyna „Academia Gorila” w składzie: Ewelina Kołtun, Anna Żochowska, Michał Kulesza i Grzegorz Szydło. Drugie miejsce zajęli „Czarno-czarni” z członkami: Agnieszka Ryszewska, Anna Ryszewska, Jolanta Gostkowska i Krzysztof Szczepański. Wszyscy uczestnicy otrzymali torbę ze słodyczami, pamiątkowy medal i dyplom. Każdy członek zwycięskiej drużyny wygrał bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie sportowym, a drużyna która zajęła drugie miejsce bony na koszulki patriotyczne w ostrowskim sklepie „Smoking”.

Głównymi organizatorami gry było Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z Pasją” z reprezentującymi go Dominiką Potomską i Pawłem Pecurą oraz 29 Drużyna Harcerska „Pogodni”. Organizatorzy otrzymali wsparcie od władz miasta, Firmy Handlowo Usługowej Marek Pecura oraz Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”. Projekt został zrealizowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach wygranego grantu w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Mamy nadzieję, że to dopiero początek gier miejskich w Ostrowi Mazowieckiej i wkrótce ruszymy z kolejną edyją.

Zapraszamy na stronę: facebook.com/ostrowskagramiejska

Paweł Pecura