Konkurs fotograficzny 2015Konkurs fotografii podsumowany. Najlepsze prace na wystawie.

Dnia 15 kwietnia br. w ostrowskim ratuszu miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień połączone z elektroniczną prezentacją zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu fotograficznego Stowarzyszenia Ludzie z Pasją pt. „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym”.

Wśród przybyłych gości, oprócz laureatów konkursu, znaleźli się również rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele nagrodzonej młodzieży szkolnej. Gospodarzem uroczystości był burmistrz Jerzy Bauer, który w kilku zdaniach podsumował konkurs i pogratulował wszystkim osobom biorącym w nim udział. Następnie kolejno głos zabrali: Paweł Cieśluk – przewodniczący składu jury oceniającego prace oraz Tomasz Jagiełło – członek składu jury. Tuż po wręczeniu nagród i wspólnym pamiątkowym zdjęciu, osoby zainteresowane konkursem zostały zaproszone na dyskusję dotyczącą jego regulaminu i kierunków przyszłej ewolucji. Przeprowadzona pod przewodnictwem pana burmistrza rozmowa, była bardzo merytoryczna, dzięki czemu m.in. wypracowano kilka nowych rozwiązań dotyczących sposobu oceniania prac konkursowych.

Od 10 czerwca w holu na pierwszym piętrze ratusza miejskiego, można obejrzeć wystawę prac pokonkursowych. Zaprezentowane zdjęcia pochodzą zarówno z dwóch pierwszych edycji konkursu (po trzy najwyżej ocenione zdjęcia), jak i z ostatniej trzeciej (dziesięć nagrodzonych zdjęć). Wystawa została uroczyście otworzona przez burmistrza Jerzego Bauera w obecności naczelnika wydziału edukacji Doroty Ambroziak, naczelnika wydziału promocji Rafała Zęgoty, przewodniczącego składu jury konkursu fotograficznego Pawła Cieśluka oraz pierwszych odwiedzających ją gości – uczniów Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Prezentowane zdjęcia będzie można obejrzeć do końca wakacji. Serdecznie zapraszamy.

Paweł Ciesluk

Załączniki

Plik Opis Data dodania Wielkość pliku
pdf Konkurs-fotograficzny-2015_REGULAMIN_PTAKI-W-KRAJOBRAZIE-JESIENNO-ZIMOWYM 21 lutego 2019 21:22 710 KB
pdf Konkurs-fotograficzny-2015_PROTOKOL-Z-POSIEDZENIA-JURY 21 lutego 2019 21:21 927 KB